Maximobil GDP-04

- - - Mobilní a vždy připraven k použití
Stačí jen vybalit
- - -
- - - Ušetřete za pevnou linku
Jeden operátor pro všechny Vaše hovory
- - - Šetrný k Vašemu zdraví
Volejte se sníženým vyzařováním: 10 000krát nižší než s běžným mobilním telefonem
- - - Žádné starosti s instalací pevné linky
Ušetřete čas a peníze za infrastrukturu
- - - Velká tlačítka a plnohodnotná
Snadné psaní zpráv a vytáčení čísel
- - - Chytrá kancelář
Hovory, zprávy a data v jednom
- - - Kvalitní reproduktor
Praktické řešení pro konferenční hovory
- - - PC management software
Pohodlná obsluha hovorů, kontaktů a připojení jednoduše z Vašeho PC
O výrobku Modely Technické FAQ

Maximobil GDP-04, známý také jako GSM stolní telefon, je standardní mobilní telefon ve tvaru stolního telefonu, který komunikuje přes GSM síť. Je vybaven velkým nastavitelným displejem, plnou QWERTY klávesnicí, reproduktorem a tlačítky rychlého vytáčení. Uživatelé pracující v kanceláři ocení internetové připojení a připojení k PC (pomocí USB kabelu) a využijí JabloTool - na míru vytvořený software pro správu telefonu (intuitivní nastavení telefonu, synchronizace telefonního seznamu s MS Outlookem, přímé volání a psaní zpráv z MS Outlook atd.). Nejnovější verze SW JabloTool je vždy dostupná ke stažení zdarma na našich webových stránkách. JabloPhone podporuje také pokročilé kancelářské funkce jako přesměrování hovoru, konferenční hovor, přidržení hovoru a funkci ztlumení mikrofonu. Díky propojitelnosti s PC a programu JabloTool můžete použít Telefon připojený k PC ve Vaší virtuální pobočkové ústředně PBX. JabloPhone je vhodný pro trh domácností i firem. 

 Přesměrování hovoru
 Kvalitní reproduktor
 QWERTY klávesnice
 Tlačítka rychlého vytáčení
 PC software JabloTool pro správu telefonu
 Podpora náhlavní sady

 Připojení k internetu

Jablophone - Funkce a vlastnosti

  
Použití ve firmách

Komplexní samostatné řešení pro firemní segment
Funkce přesměrování hovoru umožňuje využít JabloPhone jako ústřednu
Virtuální řešení PBX (není potřeba kupovat systém PBX)
Vertikální aplikace

Vhodné řešení pro malé a střední podniky, domácnosti, nové rezidenční a obchodní prostory, odlehlé oblasti, vojenské základny, staveniště, hotely, veřejné instituce (školy, policejní služebny, nemocnice,...), lodě či jachty, atd. 
 
- - -
 
- - -

 

 

  MaxiMobil GDP-04i 
GSM stolní telefon
 
 
  MaxiMobil GDP-04i 3G 
GSM stolní telefon s 3G modulem; umožňuje rychlejší datové spojení a souběžné volání a přenos dat
 
 
  MaxiMobil GDP-04Ai 
GSM stolní telefon vybavený konektorem pevné linky; umožňuje připojení telefonu určeného pro pevné analogové linky. Oba přístroje potom pracují na GSM síti (na stejném telefonním čísle) jako podvojná linka.
Rozměry 230x220x100 mm, 920 g
Displej Podsvícený grafický LCD, rozlišení: 132 x 65 pixelů, 82 x 40 mm
Kontakty 500 jmen s až 1.000 čísly
Paměť na SMS zprávy Paměť pro 32 kB pro SMS zprávy (124 přijatých + 50 odeslaných + 100 na SIM kartě)
Historie volání Paměť pro 100 záznamů: historie zmeškaných, odchozích a příchozích volání
Vyzváněcí melodie 20 melodií
Psaní SMS Zabudovaná “QWERTY” klávesnice
Rychlé vytáčení 6 paměťových kláves (až 12 uložených čísel), štítky pro zápis čísel
Hands free telefonování Zabudovaný reproduktor a mikrofon
Pracovní teplota -10°C až +55°C; vlhkost 25 až 75%
Napájení Adaptér: 100 – 240V AC / 50 - 60 Hz; 6V/2A DC
Záložní baterie Li-Pol, 1300mAh
Pásma GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz (čtyřpásmový) pro modely JabloPhone 2G 
GPRS/EDGE 900/1800 MHz a UMTS 900/2100 MHz pro model JabloPhone 3G 
Odpovídá GSM specifikaci 2/2 +
Rádiový modul Jablotron TRX-25
Rádiová frekvence 868 MHz
Audio parametry Potlačení ozvěny; potlačení šumu; audio kodeky HR, FR, EFR and AMR
Konektor analogové linky Možnost připojení standardního analogového telefonu (PSTN) nebo master linky pobočkové ústředny (JabloPhone slouží jako GSM brána); identifikace volajícího, DTMF 
Dostupné pouze u modelu GDP-04Ai.
Jazyky Vícejazyčná podpora - jazykové sady zdarma ke stažení
Synchronizace kontaktů MS Outlook 2000 nebo novější, Outlook Express
Dodávaný software Ovladač modemu, ovladač telefonu, software JabloTool pro správu telefonu
JabloTool Nastavení telefonu,
správa kontaktů,
správa SMS a hovorů,
synchronizace kontaktů také po automatickém spuštění JabloTool na pozadí systému.
Shoda s normami Zdraví a bezpečnost: EN 60950, class II, EN 50385:2002
EMC: ETSI EN 301 489-1; ETSI EN 301 489-7
Radio parameters: ETSI EN 301 419-1, EN 301 511 v 9.0.2
Radiové zařízení třídy 1

 

Mohu synchronizovat kontakty mezi JabloPhone a MS Outlook, aniž by uživatel musel sám spouštět JabloTool SW?

Ano, můžete. Stačí provést následující kroky:
 1. Na ploše označte zástupce, kterým spouštíte JabloTool a vytvořte zde jeho kopii. Přejmenujte zástupce na "JabloTool - tray".
 2. Pravým tlačítkem myši klikněte na zástupce a zvolte Vlastnosti. Přejděte na řádek Cíl a upravte zadanou informaci přidáním parametru "/tray" za soubor JabloTool.exe. Celá cesta k JabloTool pak bude vypadat například jako "C:Program FilesJABLOCOMJabloToolJabloTool.exe" /tray
 3. Uložte změny.
 4. Nyní přidejte cílovou adresu k seznamu programů, které se spouští automaticky po spuštění systému Windows. Například ve Windows 7 postupujte následovně:
  1. Klikněte na tlačítko Start, klikněte na Všechny programy, pravým tlačítkem klikněte na složku Po spuštění a zvolte Otevřít.
  2. Přetáhněte upraveného zástupce do složky Po spuštění a uložte změny.
Nyní spusťte JabloTool na Vaší ploše poklikáním na původního zástupce (bez parametru "/tray"). Zvolte zde Kontakty, poté Nastavení a nastavte automatickou synchronizaci kontaktů. Změny uložte. Až příště zapnete Váš počítač, JabloTool se spustí skrytě na pozadí. Nebudete muset JabloTool sami otevírat, ale automatická synchronizace kontaktů s MS Outolook bude probíhat.

Mohu použít náhlavní sadu (sluchátka s mikrofonem) také s GSM stolním telefonem? Dodáváte náhlavní sady?

Ano, přímo k telefonu můžete připojit náhlavní sadu vybavenou konektorem RJ-11. Zapojíte ji místo kabelu, který vede do sluchátka. U modelu GDP-02 pak přijmete hovor zvednutím sluchátka. U modelu GDP-04 přijmete hovor do náhlavní sady stiskem mezerníku, máte-li aktivovaný "režim náhlavní sady". Režim náhlavní sady podporují všechny telefony GDP-04 s novějším firmware. Aktualizaci firmware telefonu můžete provést zdarma pomocí software JabloTool. Postup aktualizace firmware je popsaný zde

Náhlavní sady nenabízíme. Kontaktujte prosím svého dodavatele telefonních příslušenství. Pokud byste se rozhodli pro standardní počítačovou náhlavní sadu, nabízíme konektor náhlavní sady. Je to redukce mezi RJ-11 a 2x 3,5 mm jack.

Mohu aktualizovat firmware v telefonu?

 • Firmware modelu GDP-02 mohou aktualizovat pouze autorizovaná servisní střediska. Tento model neumožňuje aktualizaci firmware samotným uživatelem.
 • U všech modelů GDP-04 můžete aktualizovat firmware velmi snadno. Potřebujete k tomu pouze počítač s USB portem připojený k internetu. Software JabloTool si můžete zdarma stáhnout na této stránce. Zde naleznete také postup, jak firmware v telefonu aktualizovat.

Mohu v telefonu používat běžné dobíjecí baterie?

GSM stolní telefon je určen pro napájení ze síťového adaptéru. Dobíjení telefonu z adaptéru je upravené pro baterie použité v telefonu. Dobíjecí baterie se navíc mohou ve svých parametrech lišit v závislosti na typu a výrobci. Telefon proto nepodporuje použití standardních dobíjecích baterií a ani není vhodné dobíjecí baterie používat. Pokud potřebujete vyměnit baterii v telefonu, kontaktujte svého prodejce.

Při vytáčení z adresáře Microsoft Outlook se objeví chyba.

Chyba se může objevit u některých zastaralých ovladačů počítače pro GDP-04. 
 1. Zde si stáhněte nejnovější verzi JabloTool, kterou si poté nainstalujte.
 2. V menu Windows zvolte Start -> Ovládací panel -> Systém -> Hardware -> Správce zařízení -> Zařízení Jablocom -> GDP-04 -> Ovladač -> Aktualizace ovladače
 3. Zvolte možnost “Automaticky najít ovladač software” a počkejte, až systém nový ovladač nainstaluje.

Mohu přes GDP-04 volat také s jiným softwarem než s JabloTool?

USB rozhraní telefonu GDP-04 je členité a je plně kompatibilní se software JabloTool. JabloTool zpracovává všechny standardní požadavky od běžných koncových uživatelů, včetně přístupu na internet a aktualizaci firmware telefonu. 

GDP-04 můžete ovládat také ze SW třetích stran, který pracuje přes rozhraní TAPI. Funkčnost jsme otestovali s hlavními emailovými klienty jako jsou Microsoft Outlook nebo Outlook Express. Telefon umožňuje vytáčet hovory přímo z adresáře kontaktů a/nebo odeslat a přijmout fax s pomocí počítače. 

Nicméně nemůžeme zaručit plnou kompatibilitu se standardem TAPI všech situacích, ani kompatibilitu s aplikacemi třetích stran. Pro takové řešení neposkytujeme technickou podporu.

Import telefonního seznamu do JabloTool se nezdařil.

V telefonním seznamu je pravděpodobně nestandardní kontakt. JabloTool a GDP-04 podporují telefonní čísla nejvýše o 32 znacích při uložení čísla v paměti telefonu a o 14 znacích při uložení čísla na SIM kartě. Obdobně podporují jméno kontaktu nejvýše o 44 znacích při uložení kontaktu v paměti telefonu a o 14 znacích při jeho uložení na SIM kartě. 

Pokud chcete importovat ostatní kontakty, změňte nebo odstraňte nestandardní kontakt. Použijte nejlépe telefon, ve kterém jste dlouhý kontakt vytvořili.

GDP-04 je připojené, JabloTool funguje správně. Volání přímo z Microsoft Outlook ale nefunguje. V nastaveních volání se mi GDP-04 nenabídne.

Pravděpodobně jste spustil Microsoft Outlook dříve, než jste připojil GDP-04 k Vašemu počítači. Ukončete nejprve spuštěný program Microsoft Outlook, spusťte jej znovu a pro volání vyberte GDP-04.

Telefon je připojený "OnLine" a spustil jsem software JabloTool. Telefon ale není na seznamu modemů, takže se nemůže připojit k internetu.

Ovladač modemu Vašeho GDP-04 se nenainstaloval správně během instalace JabloTool. Ovladač modemu GDP-04 nainstalujete následovně: 
 1. Zde si stáhněte nejnovější verzi JabloTool, kterou si poté nainstalujte.
 2. Ujistěte se, že GDP-04 je připojený k počítači USB kabelem.
 3. V menu Windows zvolte Start -> Ovládací panel -> Systém -> Hardware -> Správce zařízení -> Zařízení Jablocom -> GDP-04. Ovladač by měl být označen žlutým vykřičníkem.
 4. Klikněte na GDP-04 pravým tlačítkem myši a otevřete kontextové menu a zvolte "Aktualizovat ovladač...". Dále postupujte podle průvodce Windows pro instalaci ovladače.
 5. Zvolte možnost “Automaticky najít ovladač software” a počkejte, až systém nový ovladač nainstaluje.

Mohu vypnout zvuky kláves?

Ano, zvuky kláves můžete snížit nebo úplně vypnout v Menu -> Nastavení -> Nastavení zvuku -> Zvuky kláves. Tato možnost je dostupná pro novější firmware. Firmware telefonu můžete aktualizovat pomocí software JabloTool, postup je popsaný zde.

Z počítače mohu přes GDP-04 posílat faxy, ale příchozí faxy mi nepřijdou.

Pro příjem faxu je potřeba aktivovat službu datového faxu na Vaší SIM kartě. Po aktivaci služby získá Vaše SIM karta další telefonní číslo, na které Vám budou faxy zasílány. 

Pokud není služba aktivovaná, telefon hovor nezvedne a příjem faxu skončí hláškou "Nemohu přijmout fax z důvodu neočekávané chyby ". 

Pro práci s PC faxem Vám doporučujeme použít JabloPhone s nejnovějším firmware a nejnovější PC software JabloTool (1.8.24). Přenosy zpráv faxem jsme otestovali na operačních systémech Windows XP, Windows Vista a Windows 7.

Nemohu synchronizovat svůj Outlook 2003, když používám Windows 7.

JabloTool nenainstaloval komunikační knihovnu MS Outlook (Redemption.dll) nebo instalace knihovny Redemption je poškozená. 

Prosím pokuste se nainstalovat knihovnu ručně podle těchto kroků: 
 1. Zavřete Outlook
 2. Zavřete JabloTool
 3. V systému Windows otevřete příkazové okno Start->Run ...-> napište "cmd" (objeví se konzole s příkazovým řádkem)
 4. Změňte adresář - napište "cd c:/Program Files/Common Files/Redemption" - potvrďte
 5. Spusťte "regsvr32.exe /u redemption.dll" (objeví se okno se zprávou, že dll byla 'Odregistrována')
 6. Spusťte "regsvr32.exe redemption.dll" (objeví se okno se zprávou, že dll byla 'Zaregistrována')
 7. Restartujte počítač